DAHA DA EĞLENCELİ BİR KORE DENEYİMİ: EVERLAND

Everland Resort Güney Kore’nin en büyük tema parkı.

Yongin, Gyeonggi-do’da yer alıyor. Yılda 7,3 milyon ziyaretçiyi ağırlayan park 2014’te ”Dünya’nın En Çok Ziyaret Edilen 16. Eğlence Parkı” ünvanını elde etmiş. Samsung Grubu bünyesindeki Samsung C&T Corporation tarafından işletilen park alışılmışın dışındaki konseptleri ile dünyanın dört bir yanından gelen çocuk ve yetişkin ziyaretçilerini büyük bir keyif ile ağırlıyor.

Global Fair (Küresel Panayır) , Zoo-Topia, European Adventure (Avrupa Macerası), Magic Land (Sihirli Diyar) ve American Adventure (Amerika Macerası) olarak beş ana temaya ayrılan park “Jayeon Nongwon” yani ”doğal tarla” olarak da anılıyor.

everland ile ilgili görsel sonucu
Görsel: Klook

Global Fair yemek ve hediyelik eşya alışverişlerinizi yapabileceğiniz dükkanlardan oluşuyor. Bebek arabası kiralamak veya emanet dolap için de bu kısımdan faydalanabilirsiniz.

Zootopia ise hayvanlara adanmış kısım; kutup ayıları, deniz aslanları, penguenler, ayılar, kaplanlar ve benzeri pek çok hayvanı görebilmenin yanında midilli biniciliği ve çeşitli şovlar ile de ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor.

European Adventure ise Kore’de bir tutam Avrupa havası almak isteyenler için bahçeleri, restoranları, oyunları ve konseptiyle beş yıldızlı bir deneyim sunuyor. Bünyesinde bulunan T Express ve Gizemli Konak parkın gözde olanaklarından sadece ikisi.

Ä°lgili resim
Görsel: IamYourGuide

Ezop Masalları’ndan ilham alınarak hazırlanan Magic Land size ‘masalsı’ bir deneyim sunmayı amaçlarken su kızağı, uçuş simülasyonu ve kamikaze oyuncaklarıyla da çocuklara unutulmaz zamanlar vadediyor.

American Adventure Columbus’un Macerası’dan 50’lerin, Amerika’sını yansıtan Rock Ville’e kadar Amerikan tarihine ışık tutan pek çok konsepte ev sahipliği yapıyor.

Yılın belirli dönemlerinde yapılan festivaller ile daha da gündeme gelse de Everland tüm yıl gezmeye değecek konseptler sunuyor. Kore seyahatinizi daha da renkli ve eğlenceli hale getirmek için Everland’i tercih edin.

Daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

everland ile ilgili görsel sonucu
Görsel: Klook

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir