KARDASHIAN MARKASI ‘KIMONO INTIMATES’ İÇİN GERİ ADIM ATACAĞINI AÇIKLADI

Kim Kardashian West’in “Kimono Intimates” ismini verdiği korse markası geçtiğimiz hafta Japonya’da büyük tepki toplamıştı.

Kimono günümüzde nişan, düğün, cenaze ve diğer özel törenlerde giyilen, nesilden nesile aktarılan kültürel bir hazine. Kaliteli ipek ve boyalar kullanılarak hazırlanan ve yıllar geçse de güzelliğini kaybetmeyen bu özel giysiler ülkenin en bilinen simgelerinden biri haline gelmiş durumda.

Related image

Yüzyıllardır Japon kadınlarının vazgeçilmezi haline gelmiş giysilerin ileride bu şekilde anılacak olması milyonlarca Japon kadını endişelendirdi ve Kardashian sosyal medyada #KimOhNo hashtagi ile ciddi şekilde protesto edildi. Duyarsız, cahil ve saygısız olmakla suçlanan Kardashian bu ismi içerisinde ‘Kim’ geçtiği için seçtiğini, amacının da giysinin detaylarını ve güzelliğini vurgulamak olduğunu belirtti. Ancak açıklaması zarafetiyle ile vücut hatlarını sergilemekten uzak bir amaç edinen bu giysileri geleneklerinin önemli bir ögesi haline gelmiş Japon halkını sakinleştiremedi.

Tepkilere daha fazla duyarsız kalamayan Kardashian bugün sosyal medya hesapları aracılığı ile yaptığı açıklamada marka ismini değiştirme kararı verdiğini duyurdu. Kardashian kendisini ‘sürekli dinliyor, öğreniyor ve büyüyorum’ diyerek ifaderken yeni marka ismini ise henüz açıklamadı.

Image result for kim kardashian japan
Görseller Kim Kardashian West’in Instagram hesabına aittir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir